top of page
Search

Spirituaalsus - kas uus moevool?


See mõte paelus mind ühel päeval ja tundus huvitav veidi enda jaoks seda teemat lahti harutada.
Mood on üks huvitav fenomen. See muutub pidevalt ja vormib meid meile eneselegi teadmata. Meedia, ümbritsev keskkond, inimesed meie läheduses ja inimesed tänavalt. Meile enesele teadmata imeme nagu käsnad sisse seda, mis toimub maailmas. Me tarbime televisiooni, internetti, sotsiaalmeediat. Oleme mõjutatud kõigest ja kõigist, eriti kui me seda enesele ei teadvusta. Loeme ajakirjandust, vaatame reklaame, näeme, kuuleme ja hingame sisse sündmuseid, teiste inimeste suhteid, kogemusi ja nägemusi ümbritsevast. Laseme ennast kaasa haarata kõigest ümbritsevast.

Viimastel aastatel on aga plahvatuslikult tõusnud huvi müstilise ja tavasilmale nähtamatu maailma vastu - energiamaailma vastu. Turg paistab olevat et küllastunud kõikvõimalikest tervendajatest, selgeltnägijatest, terapeutidest, valgustöötajatest, energia tasakaalustajatest jne jne. Nimekiri paistab lõputu. Ajaleheveergudelt leiab et pea igapäevaselt lugusid astroloogidelt ja ennustajatelt, kes räägivad, et maailm on pahupidi pööratud ja inimkond on liikumas millegi uue ja seniteadmata suunas. Seda nii positiivses kui negatiivses võtmes. Sotsiaalmeedia on pungil piltidest ja postitustest, mis kannavad sõnumit ärkamisest ja märkamisest.

Mis see siis on ja miks see nii on? Kas tõesti on spirituaalsus moodi läinud, küsitakse. Ja millal see ükskord lõppeb, mõtlevad mõned..

Aina rohkem leiab inimeste vahel jutujätkuks teemasid teadlikkusest ja enesearengust. Keda see teema paelub, keda jätab külmaks, keda lausa vihastab. Raamatupoodides võtab vaat et kõige rohkem ruumi sektsioon eneseabi- ja -arenguraamatutest ja muust spirituaalsest kirjandusest. Eestlaste tung end sisemiselt tundma õppida ja enesearenguga tegeleda paistab olevat üüratu. Ja seda näitavad ka hiljuti avalikustatud raamatumüügi edetabelid. Mis siis toimub? Kas eestlased on tõesti hulluks läinud?

Minule isiklikult teeb toimuv rõõmu. Olen viimastel aastatel ka täiega sellesse peadpööritavasse keerisesse sisse tõmmatud ja aina enam tunnen end kindlamalt ja elurõõmsamalt. Mind valdab pidev teadmistejanu, kuidas õppida paremini tundma inimeses peidusolevaid saladusi. Ma tahan avastada, näha ja kogeda! Kogeda seninägematut ja senitundmatut rõõmu, armastust ja ekstaasi. Leida endas varjul olevaid andeid, laulda ja tantsida. Ja mida edasi lähen sel teekonnal, seda enam saab mulle selgeks, et inimene on üks väga saladuslik olend ning varjab endas palju enamat kui paljale silmale välja paistab. Avastusteekond on ilmselt lõputu, kuid see-eest äärmiselt põnev. Ja pealegi ongi ju oluline nautida protsessi, mitte keskenduda lõpptulemusele. Mina olen oma kaljukindla otsuse teinud minna kogu aeg edasi ja enam tagasi pöörduda ei ole lihtsalt võimalik. Sest ma tean, et ma tahan ja suudan muuta ise oma elu just selliseks nagu soovin - õnnelikumaks, värviküllasemaks, seiklusterohkemaks ja hirmuvabaks.

See, mis aga ümberringi toimub on ehe näide sellest, et teadlikkuse suurenemisega muutuvad inimesed õnnelikumaks, rahulikumaks ja üksteisega rohkem arvestavaks. Oluliseks saab lisaks enese heaolule, mida läbi tervislikuma eluviisi ja inimolemuse sügavama mõistmise suurendada saab, ka ligimese heaolu, kogukonna heaolu ja ka väga palju laiemalt vaadates, meie planeedi heaolu. Ja kui inimesed hoolivad üksteisest rohkem, aitavad teineteist, toetavad ja loovad midagi ilusat koos ühise eesmärgi nimel, siis see inspireerib ja nakkab edasi ka teistele. Siin ilmselt peitubki suures osas see võti, mis paljusid meist enesearenguteele juhib.

Muidugi ei saa ka märkimata jätta ülipõnevat ja intrigeerivat tendentsi, mis viimastel aastatel teadlaste poolt avastatud on, et planeet Maaga on toimumas huvitavad muutused. Maa võnkesagedus, mida nimetatakse Schumanni resonantsiks on seniseletamatuil põhjustel hakanud tõusma. Ja kuna Maa võnkesagedus otseselt mõjutab kõike selle pinnal elutsevat (loomulikult siis ka siin elutsevaid inimloomi), siis toimuvad muutused, tahame seda või ei taha, ka meis. Meie ajulained nimelt on otseses korrelatsioonis Maa resonantsiga. Seega kui võnkesagedus Maal tõuseb, siis tõuseb see ka meie ajudes ning teaduslikult on kindlaks tehtud, et selle sama võnkesageduse tõusu süüks inimajus võib panna näiteks suurema mõtteselguse, sisemise rahu ja fokusseeritud olemise. Ei tundugi nii paha või mis?

Mis see siis ikka on, mis meid nii tugevalt raamatupoes uut enesearenguteemalist raamatut haarama sunnib? Selget vastust sellele küsimusele ma igatahes ei leidnud, aga mõtlemisainet edaspidiseks küll veel ja veel.

Kui palju siis võib spirituaalsust tänapäeva moeröögatuseks pidada? Jah, täitsa tore mõte see ju on. Aga miski mulle ütleb, et nii pea veel seda voolu moest välja minemas ei ole näha. Ja lõppeks ütleks, et olgu tegemist ajulainetega või lihtsalt inimhingele omase uudishimu rahuldamisega, teekond iseenda paremaks tundmaõppimiseks tasub igal juhul end ära.


Rõõmu avastamisest soovides,

Elo

Lisa kommentaar

38 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page